ירושה

צו ירושה

צו ירושה הוא צו שיפוטי של המדינה באמצעותו מחלקים את ירושתו של אדם שנפטר ולא ערך צוואה.
לצורך קבלת הצו יגישו יורשי המנוח שנפטר בקשה לצו ירושה.
לאחר שיתקבל צו הירושה הוא יכובד בכל המוסדות הרלוונטיים כגון בנקים, לשכת רישום מקרקעין, חברות ביטוח וכדומה, שיעבירו ליורשים על פי הצו את חלקם בעיזבון.

חשוב לדעת: כאשר ישנה צוואה, יש להגיש בקשה למתן צו לקיומה.
זקוקים למידע או ליווי בנושא ירושה? ניתן ליצור איתנו קשר בכל עת להתייעצות.

 
לפרטים ומידע נוסף
חייגו 072-3910707 או מלאו את הטופס ואשוב אליכם בהקדם:
     

ירושה וחלוקת רכוש עשויים לעורר שאלות והתנגדויות

באם לאחרונה נפטר אדם הקרוב אליכם אני משתתף בצערכם. ישנם מקרים בהם החוק מורה על חלוקת רכוש בין יורשים אך קיימים לכך מתנגדים. הדבר עשוי לקרות גם במקרים בהם קיימת צוואה ואנו סבורים כי היא אינה הוגנת ומעוניינים לערער עליה לפני שיהיה מאוחר מדי.

אפשר לפעול. חשוב לעשות זאת במקצועיות ובמהירות. בדיוק כפי שהחוק מכיר ביורשים או בקיומה של צוואה כך ישנם כלים לבחינת אמיתות הדברים ותקדימים משפטיים המאפשרים לעצור ולשנות את שעומד לקרות ובלבד שנדע להוכיח את הדברים באופן משפטי שיספק את בית המשפט.
יש לכם שאלה? אשמח לענות.
seperator

מאמרים מקצועיים שעשויים לעניין אתכם:

צו ירושה – המדריך המלא יוני 2024
צו ירושה – המדריך המלא יוני 2024
אם חוויתם לאחרונה אובדן – אני משתתף בצערכם. כאשר אדם הולך לעולמו מבלי שהשאיר אחריו צוואה, יש לחלק את עזבונו על פי ההוראות הכתובות בחוק הירושה. את נכסי העיזבון יש לחלק בין היורשים באמצעות צו ירושה המופק על ידי הרשם לענייני ירושה ממשרד המשפטים. במאמר זה ריכזתי עבורכם את הנושאים המרכזיים והמהותיים בנושא צו ירושה בתקווה לעשות קצת סדר בתהליך זה, שלחלקנו עשוי להיות מורכב וקשה לביצוע.
בקשה למתן צו ירושה
בקשה למתן צו ירושה
כאשר אדם נפטר ולא השאיר אחריו צוואה, על יורשיו להגיש בקשה למתן צו ירושה, לחלוקת הירושה על פי הוראות החוק. תהליך זה עשוי להיות קצר ופשוט אך ישנם מקרים בהם סכסוכים ומחלוקות בנוגע לאופן בו הוראות החוק מחלקות את הירושה בין היורשים עשויים ליצור עיכובים במתן צו הירושה ולבזוז כספיי הירושה. המאמר שלפניכם יענה על שאלות בנושא מתן צו ירושה לצד מידע חשוב על התהליך.
עורך דין יואב גולן

זקוקים להכוונה או לליווי משפטי?
בואו לפגישת ייעוץ ללא עלות
התקשרו: 072-3910707

עורך דין יואב גולן

גירושין | דיני משפחה | אפוטרופסות | צוואות | ירושות

כתובת

מצדה 7 בני ברק
מגדל ב.ס.ר 4