גירושין | דיני משפחה | אפוטרופסות | צוואות | ירושות
seperator

מה זה גירושין בהסכמה

אחוזי הגירושין בארץ ובעולם הולכים ועולים. זוגות המחליטים להיפרד ברוח טובה, למען עצמם ולמען הילדים, בוחרים בתהליך גירושין שונה – תהליך של גירושין בהסכמה, בו מעורב עורך דין יחיד, המשרת את שני הצדדים, ועורך עבורם הסכם גירושין. אם טרם שמעתם את המושג – המשיכו לקרוא.

גירושין בהסכמה – מה המשמעות

תהליך גירושין בהסכמה מאפשר בראש ובראשונה לקיים הליך גירושין באופן נינוח תוך הקשבה והכלה מצד שני בני הזוג ועורך הדין המנהל אותו. אם אתם מסוגלים לשבת יחד ולנהל שיחה ודיון לגבי הגירושין והסוגיות השונות המתלוות לכך, יתאפשר לעורך דין מקצועי המלווה אתכם לערוך עבורכם הסכם. שני בני הזוג מגיעים לעורך דין אחד מתוך הסכמה לסיים את התהליך ברוח טובה, עד כמה שניתן. 
בסיום התהליך וגיבוש ההסכם, בית המשפט לענייני משפחה יאשר אותו וייתן לו תוקף.
האלטרנטיבה השנייה – כל אחד מבני הזוג ישכור עורך דין משלו ויחל בגיבוש אסטרטגיה לוחמנית, הצפויה להפוך את תהליך הגירושין לארוך, קשה ויקר יותר.

יתרונות תהליך גירושין בהסכמה

לתהליך גירושין בהסכמה יתרונות רבים, לעומת החלופה המוכרת בה כל אחד מבני זוג שוכר עורך דין שייצג אותו - כל אחד עבור עצמו. להלן היתרונות:
  • עורך דין אחד – כאשר בני הזוג בוחרים בעורך דין אחד ניטרלי לליווי תהליך הגירושין, הוא ישרת את שניהם, יקשיב לצרכים של שניהם ויבין את המחלוקות השונות. כאשר איש מקצוע אחד מרכז אצלו את כל המידע, אפשר לעבד אותו טוב יותר ולמצוא את הפתרונות הטובים ביותר, עבור כלל בני המשפחה. בתהליך גירושין רגיל, עורכי הדין משני הצדדים שומעים רק צד אחד (של הלקוח שלהם), מגבשים אסטרטגיה על פי זה ויוצאים להשיג את המטרות בלי להבין את כל התמונה.
  • חסכון כספי משמעותי – בני זוג שהחליטו לפנות לתהליך גירושין בהסכמה צפויים לחסוך כסף רב, בין אם מדובר בתשלום לעורך דין אחד במקום שניים, קיום תהליך קצר ויעיל יותר שחוסך לכם הפסד ימי עבודה, מניעת מאבק משפטי ארוך ויקר ועוד. 
  • תכנון ייחודי עבור המקרה שלכם – תכנון חכם יותר המותאם באופן ספציפי לצרכים של בני הזוג בחלוקת זמניי השהות עם הילדים, חלוקת הוצאות הילדים (מזונות), חלוקת הרכוש, ואף להימנע מאירועי מס שיכולים לעלות להם הרבה מאוד. זאת, לעומת התדיינות ממושכת בבתי משפט, כאשר כל צד מנסה להשיג כמה שיותר הישגים על חשבון האחר ולעתים (במודע או שלא במודע) על חשבון הילדים המשותפים, וכאשר בית המשפט קובע עבורכם כיצד יחולק רכושם, כיצד תתראו עם הילדים וכיצד ישולמו הוצאות הילדים – החלטות שלא בהכרח נכונות עבור מצבכם המשפחתי והכלכלי. 
  • הילדים פחות סובלים – בהליך של גירושין בהסכמה בני הזוג יכולים לקבל החלטות שקולות יותר בנוגע לילדיהם, לערב פחות את שירותי הרווחה ובתי המשפט בסוגיות השונות ולדאוג לכך שהילדים יעברו את התהליך באופן הרבה יותר נעים.
  • קבלת החלטות – אתם מכירים את עצמכם ואת ילדיכם הכי טוב ובתהליך גירושין בהסכמה תוכלו להגיע להחלטות מהותיות הנוגעות לעתידכם ולעתיד ילדכם, כולל משמורת, זמני ראיה וכדומה. בתהליך גירושין רגיל מעורבים עובדים סוציאליים הנותנים את חוות דעתם לבית המשפט שבסוף יחליט עבורכם, בעניינים המהותיים ביותר בחיים שלכם.
  • תהליך קצר וממוקד – לאחר קבלת ההחלטה לקיים את התהליך, עורך הדין יקיים מספר פגישות אישיות ומשותפות עם בני הזוג, שבסופן יגובש הסכם הגירושין. 

האם כל זוג יכול לעבור תהליך של גירושין בהסכמה

עבור בני זוג שהחליטו להיפרד, והתקשורת ביניהם סבירה ומכבדת, תהליך גירושין בהסכמה הוא אידיאלי. 
גם אם יש אי אילו ספקות לגבי היתכנות התהליך, מומלץ להגיע לפגישה משותפת של שני בני הזוג עם עורך הדין כדי לבחון את הסיכוי להסכם. 
אתם תשמחו לגלות שתהליך זה מאפשר לכם לקבל את השירות במשותף, כולל ייעוץ הרלוונטי לכל אחד מכם ולשניכם יחדיו. כיוון שעורך הדין הינו ניטרלי הוא יפעל להעניק לכם את הפתרונות הטובים ביותר, המותאמים לכם ולמצבכם, באופן יעיל ומהיר הרבה יותר.

עלות גירושין בהסכמה

אם אתם מעוניינים לקיים את תהליך הגירושין בהסכמה, השלב הבא הוא מציאת עורך הדין המתאים ובירור העלויות.
כמובן שההמלצה היא לבחור בעורך דין המתמחה בעריכת הסכמי גירושין מסוג זה, שיתווה את הדרך לבני הזוג ויגשר במקרים של חילוקי דעות, ויהיה רגיש לדינמיקה בין בני הזוג, על מנת שהתהליך יתקיים באופן הטוב ביותר.
מבחינת עלויות, מדובר על כמה אלפי שקלים בודדים המשולמים על ידי כל אחד מבני הזוג. זאת לעומת עלויות של עשרות עד מאות אלפי שקלים בתהליכי גירושין רגילים הנגררים לפעמים גם שנים בבתי משפט ומלחמות.

אם החלטתם להתגרש ואתם מעוניינים לבדוק את היתכנות התהליך עבורכם ובני הזוג – דברו אתי והגיעו יחד לפגישת ייעוץ.
 
לפרטים ומידע נוסף
חייגו 072-3910707 או מלאו את הטופס ואשוב אליכם בהקדם:
     


עורך דין יואב גולן

זקוקים להכוונה או לליווי משפטי?
בואו לפגישת ייעוץ ללא עלות
התקשרו: 072-3910707

עורך דין יואב גולן

גירושין | דיני משפחה | אפוטרופסות | צוואות | ירושות

כתובת

מצדה 7 בני ברק
מגדל ב.ס.ר 4