גירושין | דיני משפחה | אפוטרופסות | צוואות | ירושות
seperator

גירושין בגישור

גירושין לרוב נחשבים לתהליך מאוד מסובך ויקר, הגורם לעוגמת נפש לכל הצדדים הנוגעים בדבר – בעיקר לבני הזוג ולילדיהם. דעו כי ניתן לעבור את תהליך של גירושין בדרך אחרת, באמצעות הליך בגישור. המשיכו לקרוא.

אם יש ביניכם הבנה בנוגע לפרידה, הסכמות עקרוניות ואתם לא מעוניינים להתכתש בבתי משפט, באפשרותכם לפנות לעורך דין המנוסה בתחום זה ולעבור את התהליך במהירות ובעלויות מופחתות משמעותית, תוך קיום דיון באופן קורקטי שמטרתו ברורה – לסיים את התהליך במהירות, במינימום חיכוכים וללא אובדן השליטה על החלטות הנוגעות לילדיכם ורכושם. 

מה זה גירושין בגישור

כאשר זוג מעוניין לפתוח בהליך גירושין, באפשרותו לעשות זאת בשתי דרכים עיקריות, שהבחירה ביניהן מבוססת על ההבנה שלהם שמוטב לערוך הסכם על פני לעבור הליך משפטי מלא בבית משפט:
  • הליך גירושין מלא בבית משפט – זהו הליך המותאם לבני זוג שעוצמת הסכסוך הגבוהה ופערי המחלוקת המשמעותיים לא מאפשרים להגיע להידברות ולעמק השווה. בהליך כזה ישכור כל אחד מבני הזוג עורך דין עבור עצמו, והמשא ומתן לרוב יתקיים בין עורכי הדין, תוך שכל צד מנסה להשיג כמה שיותר מבחינת רכוש, משמורת ודמי מזונות, על חשבון האחר.
  • הליך גירושין מהיר בגישור – זהו הליך המותאם לבני זוג שהחליטו להיפרד בצורה מכבדת וביניהם יכולת הידברות והסכמות עקרוניות בנוגע לנושאים העיקריים הכרוכים הפרידה – הילדים והרכוש. במצב זה באפשרותם לשכור את שירותיו של עורך דין אחד שיקיים פגישות אישיות וזוגיות, תוך דיון ענייני וברוח טובה, על מנת להגיע להסכם מלא ומוגמר. עורך הדין יגשר על הפערים בנקודות בהן בני הזוג אינם מסכימים, עד הגעה לפשרה המוסכמת על שני הצדדים.

למי מתאים תהליך של גירושין בגישור

תהליך של גירושין בגישור מותאם לזוגות שהחליטו להתגרש ללא קרבות מיותרים, תוך מחשבה על יחסיהם עם הילדים והסתכלות על עתידם הכלכלי. בדרך כלל זוגות אלה נמצאים ביחסים מכבדים והם בעלי מסוגלות לשבת סביב שולחן אחד ולקיים דיון ענייני כדי להגיע להסכם, ללא מלחמות.

גירושין בגישור – יתרונות מרכזיים

לתהליך בו זוג מחליט להתגרש בהליך גישור יש יתרונות רבים בעלי השפעה קריטית על הנושאים המשמעותיים בחייהם:
  • ילדים – כאשר בני זוג מגיעים להסכם ללא התערבות בית המשפט וללא מלחמות ביניהם, הדבר מוריד מהטראומה שנגרמת לילדים בעקבות פרידת הוריהם. ההורים, בעזרת עורך הדין המגשר, מקיימים שיח ומחפשים יחד פתרונות כדי להגיע להסכמות בנוגע לילדיהם וטובתם. התהליך יתנהל ברוח טובה יחסית, והילדים לא ייחשפו לניסיונות הסתה או הכפשה מצד ההורים או למצבם הירוד של ההורים. בנוסף, עריכת הסכם ללא התערבות בית המשפט תימנע את מעורבות הישירה של הילדים בתהליך מול גורמי הרווחה, פסיכולוגים ובתי המשפט.
  • זמן – בגירושין בהליך גישור בני הזוג חותרים להצלחת התהליך ולסיומו בזמן קצר וכן הם אינם תלויים במערכות המשפט והרווחה. לכן, סבירות גבוהה מאוד שתהליך גירושין בגישור ייארך הרבה פחות זמן מאשר תהליך גירושין מלא בבית משפט שצפוי להיות ארוך ומייגע, בו בודקים בני הזוג גבולות ומנסים להתיש אחד את השני כדי להשיג כמה שיותר הישגים. 
  • עלויות – מכיוון שבני הזוג בוחרים בעורך דין אחד שינהל עבורם במשותף את התהליך, העלויות יהיו נמוכות משמעותית. על כך נרחיב בהמשך.

איך בוחרים עורך דין לגירושין בגישור

עורך דין לגירושין בהליך גישור צריך להיבחר על ידי שני בני הזוג יחד. מומלץ להיפגש עם 2-3 עורכי דין כדי לבדוק את היתכנות התהליך ואת הכימיה בין שני בני הזוג לבין עורך הדין.
על עורך הדין להיות מנוסה בתחום דיני משפחה ולהכיר היטב את תחום הגירושין ואת החוקים הקשורים לכך, על מנת להעניק ללקוחותיו את השירות הטוב ביותר. הניסיון יתבטא בעריכת הסכם ברור ומאוזן, ובמציאת פתרונות מותאמים לבני הזוג על פי צרכיהם ובקשותיהם.

כמה עולה תהליך גירושין בגישור

לתהליך גירושין בגישור תהיה עלות מופחתת מכמה סיבות:
  • עורך דין אחד – הליך של גירושין בגישור באמצעות עורך דין אחד, קודם כל יוריד משמעותית בעלויות עורך הדין. 
  • זמן – בגלל שמשך ההליך קצר יותר (לעומת הליך גירושין מלא), והוא מצריך שעות עבודה פחותות יותר, עבור דיונים בבתי משפט ועריכת מסמכים, עלות שכר הטרחה של עורך הדין תהיה נמוכה יותר, לעומת הליך גירושין מלא בבית משפט. בנוסף, הליך קצר יחסוך עבורכם זמן רב ויאפשר לכם להמשיך לנהל את שגרת חייכם ואת עבודתכם ללא הפרעות.
  • הוצאות נוספות – חיסכון נוסף הוא באגרות בתי משפט, עלויות כגון פסיכולוגים, רואי חשבון ומומחים נוספים שתפקידם להמליץ לבית המשפט כיצד יש להכריע במחלוקות.

אישור הסכם גירושין בגישור

לאחר שבני הזוג יגיעו להסכמות מלאות לגבי חלוקת המשמורת, דמי המזונות וחלוקת הרכוש, ועורך הדין יעלה עבורם את ההסכמות על גבי הסכם, יחתמו הצדדים על ההסכם והוא יאושר על ידי בית המשפט (או בית הדין הרבני). 
אישור ההסכם נותן לו תוקף של פסק דין.

אם מעניין אתכם לשמוע יותר על תהליך גירושין בגישור – צרו עמי קשר.
 
לפרטים ומידע נוסף
חייגו 072-3910707 או מלאו את הטופס ואשוב אליכם בהקדם:
     


עורך דין יואב גולן

זקוקים להכוונה או לליווי משפטי?
בואו לפגישת ייעוץ ללא עלות
התקשרו: 072-3910707

עורך דין יואב גולן

גירושין | דיני משפחה | אפוטרופסות | צוואות | ירושות

כתובת

מצדה 7 בני ברק
מגדל ב.ס.ר 4